Vyrábíme a dodáváme kondicionovační komory a boxy, kde se polyamidové výrobky vystavují prostředí s regulovanou teplotou a relativní vlhkostí.

Polyamid je bezprostředně po vystříknutí do formy a následném odformování velmi křehký. Poté, co absorbuje vzdušnou vlhkost, změní se v plastu krystalická mřížka a plast dosáhne podstatně lepší pevnostní charakteristiky. Tomuto jevu říkáme kondicionování.

Box pro kondicionování plastů při definované teplotě a relativní vlhkosti je sestaven z izolačních polyuretanových panelů se zámkovým demontovatelným systémem. Variabilita panelů umožňuje sestavení velikosti boxu dle přání zákazníka, včetně vestavění do stávajících prostor. Pro kondicionování vzorků výroby nebo malých předmětů lze využít také zkušební komory.

Standardní výbava boxu pro kondicionování

Vnitřní prostor boxů obvykle tvoří nerezový plech se zrcadlovým leskem a vnější lakovaný plech. Dveře jsou uzamykatelné a vyrobené z PUR panelu s hliníkovým nebo nerezovým olemováním. Nechybí ani samozvedací panty pro pohodlné otevírání a kvalitní dotěsnění při zavření. Regulaci teploty zajišťuje elektronický regulátor – aktuální teplota a relativní vlhkost se vždy zobrazí na displeji (může dosáhnout maximálně 80 °C). Relativní vlhkost se měří pomocí kapacitního čidla – maximální nastavitelná vlhkost je 95 %. Zařízení umožňuje nastavení doby trvání procesu a vlhkosti. Je vybaveno signalizací a bezpečnostními termostaty, které zabraňují poškození vysokou teplotou.

Vytápění je provedeno elektrickými topnými tyčemi v nerezovém krytu a vlhčení parním zvlhčovačem – homogenitu zajišťuje stropní ventilátor. Po skončení procesu se o snížení teploty postará potrubní ventilátor – zamezí tak ohrožení zdraví obsluhy.

Reference